سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 22219
تاریخ انتشار : 1398/10/26 18:00
بررسی هنرمندان حراج تهران دیماه ۱۳۹۸فیلم

گلناری، دست‌اندازی به سلاطین بی‌چهرهگلناری مجسمه‌سازیست آکادمیک که آثارش در بسیاری از موزه‌های دنیا نگهداری می‌شود.

تجسمی آنلاین: دانیال دادگستر: بررسی هنرمندان حراج دیماه 98 حراج تهران: گلناری در آثار متاخر خود به سلاطینی روی آورده است که بی‌چهره‌اند ولی گویا مخاطب را به سخن با خود دعوت می‌کنند. در این دوره از حراج اثری با عنوان "الهه قرون از مجموعه سلاطین" از وی با  ابعاد 85*45*35 و با قیمت 80 - 120 میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

کوروش گلناری در مجموعه «سلاطین» پادشاهان را از تاریخ احضار کرده و پیش روی بیننده نشانده است. آنها گرچه بی‌چهره هستند، اما در عین حال از طریق شکل کلاه‌هایشان معرفی شده‌اند. او در اثر حاضر در پی قضاوت تاریخ و شخصیت‌هایش نیست، بلکه بیننده را به سمت تاریخ و روایت آن هدایت می‌کند، بی‌آنکه شخصیت خاصی را به تصویر بکشد. این شخصیت‌های قدرتمدار اما، بسیار شبیه به کلاه‌ها و تاج‌هایشان هستند. این کلاه تاریخی در عین بازنمایی اجداد ما، موقعیت‌های امروزی هریک از ما را نیز یادآوری می‌کند.

کوروش گلناری متولد 1343 است. او فارغ التحصیل کارشناسی مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبا و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه هنر، دانشگاه تهران است.

گلناری عضویت هیئت علمی دانشگاه هنرو مدیر گروه مجسمه‌سازی دانشگاه هنر، عضویت هیئت مدیره ودبیر انجمن مجسمه‌سازان ایران درسه دوره. عضویت هیئت داوری وانتخاب چندین نمایشگاه و جشنواره داخلی، دبیری اولین اکسپوی مجسمه‌سازی تهران، عضویت شهرک بین‌المللی هنرمندان پاریس را در کارنامه هنری خود دارد.

او همچنین نفر برگزیده دومین بی‌ینال دانشجویی سراسر کشور- موزه هنرهای معاصرتهران-1374، نفر برگزیده نخستین جشنواره تجسمی دانشجویان کشور دانشگاه هنر، تهران 1377 ، نفر برگزیده چهارمین بی‌ینال مجسمه‌سازی تهران،1384، نفر برگزیده پنجمین بی‌ینال مجسمه‌سازی تهران، 1386، نفر برگزیده نخستین بی‌ینال مجسمه‌های شهری گالری برگ، تهران، 1387است.

آثار مجسمه و نقاشی این هنرمند در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی بسیاری در داخل و خارج از کشور نیز به نمایش در آمده‌اند. او عضو هیئت انتخاب ششمین دوسالانه مجسمه‌سازی نیز محسوب می‌شود.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir