سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 22227
تاریخ انتشار : 1398/10/27 13:56
بررسی هنرمندان حراج تهران دیماه ۱۳۹۸فیلم

طهرانی، خالق فرم‌های آزاد و هندسی کلمات روی بومطهرانی هنرمندی است که همیشه کار را برای خود سخت می‌کند تا بتواند راهی نوین پیش پای نقاشیخط ایران بگذارد.

تجسمی آنلاین: دانیال دادگستر: بررسی هنرمندان حراج دیماه 98 حراج تهران: مهم‌ترین اصل در نظر طهرانی ارتقای جایگاه هنر خوشنویسی و نقاشی‌خط است و برای رسیدن به آن همواره سعی کرده که سهل‌انگاری نکند  در این دوره از حراج اثری از وی با ابعاد 170*170 و با قیمت 50 - 70 میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

وی می‌گوید: در کارهایم از فرم‌های آزاد، هندسی، گیاهی و حیوانی بهره گرفته‌ام و در استفاده از حروف و خطوط تاکنون از خط شکسته نستعلیق وام گرفته‌ام البته گاهی با تغییرات گسترده، به طور مثال حروف را با یک ضخامت و بدون ضعف و قوت استفاده کرده‌ام. نوع نگاهم به خط و خوشنویسی تفاوت دوره‌های مختلف حرفه‌ای مرا رقم زده است؛ به عبارت دیگر در هر مقطعی از یک موضع جدید به زیبایی‌های موجود و قابلیت‌های پنهان در خط پرداخته‌ام.

مهم‌ترین اصل در نظر من ارتقای جایگاه هنر خوشنویسی و نقاشی‌خط است و برای رسیدن به آن همواره سعی کرده‌ام که هیچ‌گاه در مورد آثارم سهل‌انگاری نکرده و همیشه سختگیرترین منتقد خودم باشم.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir