سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 22357
تاریخ انتشار : 1398/11/23 15:44

«دیوید هاکنی» با «اسپلش» در ساتبیز رکورد زدتابلو نقاشی «اسپلش» از «دیوید هاکنی» ‌ـ نقاش مشهور بریتانیایی ـ در حراجی «‌ساتبیز» به قیمت بیش از ۲۳ میلیون پوند فروخته شد.

به گزارش تجسمی آنلاین، این تابلو نقاشی که در سال ۱۹۶۶ و توسط «دیوید هاکنی» خلق شده پیش‌تر در سال ۲۰۰۶ به قیمت ۲.۹ میلیون پوند در حراجی «‌ساتبیز» فروخته شده بود و روز گذشته بار دیگر در همان حراجی به عنوان گل سر سبد رویداد آثار هنری معاصر «ساتبیز» به فروش رسید.

با فروخته شدن این تابلو نقاشی به قیمت ۲۳.۱ میلیون پوند، رکورد سومین اثر گران‌قیمت فروخته‌شده «‌هاکنی» به ثبت رسید.

این اثر دومین تابلو از مجموعه تابلوهای نقاشی «اسپلش»‌ این نقاش محسوب می‌شود که درپی علاقه او به ظاهر آب خلق شده‌اند.

نخستین اثر از مجموعه آثار «اسپلش» این هنرمند در یک مجموعه خصوصی نگهداری می‌شود؛ این در حالی است که سومین اثر از این مجموعه، در «گالری تیت»‌ قرار دارد.

«اِما بیکر»‌ ـ مدیر بخش آثار معاصر حراجی ساتبیز با بیان اینکه «این اثر نه‌ تنها به عنوان یکی از آثار هنری مهم کارنامه «هاکنی»‌ محسوب می‌شود"گفت: این اثر یکی از آثار بارز جنبش «پاپ آرت»‌ آن دوره به شمار می‌آید.

«بیکر» همچنین مجموعه‌ تابلوهای نقاشی «اسپلشِ»‌ «دیوید هاکنی» را از نظر شهرت همترازمجموعه تابلوهای «جیغِ» «ادوارد مونک»‌ و «‌گل‌های نیلوفریِ» «مونه» دانست.

در سال ۲۰۱۸ تابلو نقاشی «استخر با دو پیکر»‌ این هنرمند به قیمت ۷۰ میلیون پوند فروخته شد و «‌هاکنی»‌ را به گران‌ترین هنرمند زنده تجسمی جهان تبدیل کرد، اما کمی بعد مجسمه «خرگوش» ‌اثر «جف کونز» به قیمت ۹۱ میلیون دلار فروخته شد و لقب گران‌ترین هنرمند تجسمی زنده دنیا را از «هاکنی» گرفت.

منبع: گاردین

 

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir