سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 23914
تاریخ انتشار : 1399/06/30 11:53
بعد از سال‌ها دوری از فضای نمایشگاهی

نمایش آثار ابراهیم الفت در سرزمین هنرابراهیم الفت بعد از سال‌ها دوری از فضای نمایشگاهی و گالری‌ها آخرین آثار خود را در گالری سرزمین هنر (آرت‌لند) به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش تجسمی‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی این نمایشگاه،  در نمایشگاه ابراهیم الفت که به نام "و عشق تنها عشق" در گالری سرزمین هنر به نمایش درخواهد آمد، این هنرمند 9 اثر خود را به نمایش گذاشته است. که این آثار با ابعادی متفاوت عرضه شده‌‎اند. 

هرچند در این نمایشگاه 9 اثر به نمایش درآمده است ولی این آثار از نظر ابعاد و فرم و محتوا بسیار متنوع هستند و در حقیقت این نمایشگاه، تلفیق هنر دکوراتیو و هنر حرفه‌ای‌است و اولین نمایشگاه لایت‌باکس در زمینه کالیگرافی در ایران است.

زمان اجرای کارها بین سالهای ۹۷ تا ۹۹ بوده و به گفته الفت همه آثار از مجموعه عشقهای رنگی هستند.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: همواره درباره عشق، ادیبان و صاحبان قلم، حرفهای بسیار گفته‌اند، که هرکدام در نوع خود در خور توجه است؛ آنچه در بین عموم رواج یافته رنگ عشق، رنگی سرخ و خونین است؛ لکن من همواره رنگ سفید را برای آن متصور می شدم. رنگی پاک و بی آلایش و الهی ، رنگی که برای من نمودی از هنر نیز هست هنری پاک و خالص که منشا آن،هنرمند عالم ، خداست. آثار نمایشگاه " و عشق تنها عشق " در نگاه اول شاید همه سفید بنمایند ولی برای من، هر اثر این نمایشگاه، بیانگر دیدگاه متفاوت انسانهاست، آثاری که نور، هویت پنهان آنها را آشکار کرده و رنگ باطن آنها را برای همگان آشکار می نماید.

ابراهیم الفت، متولد ۱۳۵۸،ساکن تهران و دانش‌آموخته پزشکی و گرافیک و فارغ التحصیل انجمن خوشنویسان ایران است. سابقه ۳۰ سال کار مستمر هنری و برگزاری ۲۱ نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از ۷۰ نمایشگاه گروهی و ابداع فرم گرافیکی موجی و اولین مجری لایت باکس در کالیگرافی باعث شده است که وی در سه حراج ساتبی،کریستی و بونامز آثارش عرضه و به فروش برسد.

این نمایشگاه از جمعه چهارم مهرماه افتتاح و تا سه‌شنبه 22مهرماه برپا خواهد بود و  علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از به گالری سرزیمن هنر (آرت‌لند) واقع در اوین، خیابان شهید کچویی، کوچه صفا، پلاک 4 مراجعه کنند.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir