سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 24309
تاریخ انتشار : 1399/11/12 12:30

انتشار فراخوان چهارمین جایزه ویستاگالری ویستا، چهارمین دوره جایزه ویستا با محوریت ایده هنری را در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌کند.

به گزارش تجسمی آنلاین، چهارمین دوره‌ جایزه‌ هنر معاصر ویستا به مانند دوره‌هاى پیشین مى‌کوشد با تاکید بر ارزیابى فکر و ایده‌هاى امروزین هنر، شرایطى را براى معرفی، اجراى فکر و اثر برتر فراهم نماید. ایده محور بودن و اهمیت به ساز و کارها و فرآیند خلق در هنر امروز هدفى است که این جایزه فارغ از رسانه یا جنبه‌هاى زیباشناختى دنبال کرده است.

بر اساس این فراخوان شرکت‌کنندگان پس از ارائه‌ طرح و پروپوزال کتبى خویش که معیارهایى مانند درک درست از شرایط هنر امروز، ارزش‌هاى تئوریک‌، اجرایى بودن و پتانسیل‌هاى فرهنگى را شامل می‌شود، در صورت پذیرفته شدن در لیست منتخب، باید بتوانند طرح‌های خویش را براى اجرا توجیه کنند. موضوع در این دوره آزاد است و طرح‌های کوریتوریال نیز  امکان حضور دارند.

مانند دوره‌های پیشین ، اهدای نشان و لوح تقدیر ویستا به همراه وجه نقد سیصد میلیون ریالی (جهت اجرای طرح)،  جایزه چهارمین دوره است. اهداف این دوره اما : شناسایى و معرفى طرح‌های برتر و نوآورانه در هنر امروز ایران، اهمیت بخشیدن به نگارش طرح (پروپوزال، ایده‌ى هنرى، بیانیه هنرمند، فرآیند تولید اثر، برنامه‌ریزی اجرایى و برآورد بودجه)، تولید محتوا و انعکاس رسانه‌اى طرح‌هاى برتر به منظور غنى‌تر کردن محتواى اثر اعلام شده است.

مهلت دریافت پروپوزال‌ها و مدارک تا سی یکم اردیبهشت‌ماه ١٤٠٠ است، و مانند دوره‌های گذشته ابتدا ایده‌ها و مدارک تصویری، صوتی و مکتوب که در قالب پروپوزال ارائه شده توسط هیئت‌داوران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و از برگزیدگان این مرحله برای مصاحبه و ارائه حضوری دعوت خواهد شد. در مرحله دوم، طرح‌های منتخب در نمایشگاهی شامل مدارک، متن تصویری، مکتوبات، فایل صوتی، ماکت یا روش‌های دیگر، در گالری ویستا به نمایش درخواهند آمد و سرانجام هیئت‌داوران طرح برگزیده را در مراسم اختتامیه معرفی می‌کند.

شرکت برای تمام سنین آزاد است، هر هنرمند یا  گروه مجاز به ارائه یک پروپوزال هستند و سوابق کاری و نمونه آثار پیشین هنرمندان در داوری تاثیرگذار است.

شرکت‌کنندگان می‌بایست پروپوزال‌های خود را در زمان تعیین شده به دبیرخانه به آدرس ایمیل prize99@vistaart.gallery ارسال کنند.

مرتضی عرب خزائیلی برنده نخستین جایزه ویستا در سال ۱۳۹۵ ، پیام مفیدی برنده دومین دوره و کلثوم صالحی و حمیدرضا آزاد برندگان مشترک دوره سوم بودند.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir