سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 25439
تاریخ انتشار : 1400/05/13 16:23

افتتاح یک موزه زیردریایی در قبرسیک موزه زیردریایی شامل مجموعه‌ای از 130 مجسمه در کشور قبرس افتتاح شد.

به گزارش تجسمی آنلاین، دولت قبرس با هدف جذب غواصان گردشگر یک موزه مجسمه زیردریایی در تفرجگاه ساحلی آیاناپا راه‌اندازی کرده است.

آثار به نمایش درآمده در موزه مجسمه‌های زیردریایی آیاناپا (Musan) از مصالح دریایی از جمله سنگ، صخره و صدف ساخته‌ شده‌اند تا با حیات دریایی در هماهنگی باشند. مسئولان موزه می‌گویند با هدف ارتقای تنوع زیستی منطقه، مجسمه‌های موزه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در گذر زمان به صخره‌های مرجانی تبدیل شده و در نهایت یک جنگل زیردریایی تشکیل دهند.

موزه+زیر+دریایی
 

از همین رو، بیش از ۹۰ اثر نصب شده در این موزه کار جیسون دکاره تیلور مجسمه ساز سرشناس انگلیسی است. این هنرمند معروف در ساخت مجسمه‌های منحصربه‌فرد خود از نوعی سیمان استفاده می‌کند که قابلیت رشد مرجانی و تبدیل به زیستگاه مصنوعی برای موجودات دریایی را دارد.

موزه زیردریایی قبرس در یک منطقه حفاظت شده در شهر پرنرا واقع در ساحل جنوب شرقی این کشور ساخته شده است تا بر حفاظت شده بودن آن تاکید شود. مجسمه‌های این موزه در عمق حدود ۱۰ متری و در مساحت بیش از ۱۶۷ متر از بستر دریا نصب شده‌اند.  

موزه+زیر+دریایی

افزون بر ارتقای تنوع زیستی، جذب گردشگر دیگر دلیل حمایت دولت قبرس از افتتاح این موزه بود. شورای شهر آیاناپا در سال ۲۰۱۴ میلادی ایده ساخت چنین موزه‌ای را مطرح کرد و طرح راه‌اندازی موزه Musan سه سال بعد کلید خورد. به گزارش روزنامه سایپرس مِیل، افتتاح این موزه یک میلیون یورو هزینه داشته است اما گردشگران به شرط رزرو وقت می‌توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند.
براساس پیش‌بینی‌های دولت محلی، موزه مجسمه‌های زیردریایی آیاناپا ظرفیت جذب سالانه ۵۰ هزار گردشگر را دارد.
منبع:روزنامه نشنال

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

گالری نیان

گالری اینفو

هنرمندان
کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir