سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 31625
تاریخ انتشار : 1400/11/05 14:04

«پسر آبی‌پوش» پس از ۱۰۰ سال نمایش داده می‌شودتابلو نقاشی مشهور «پسر آبی‌پوش» پس از گذشت ۱۰۰ سال برای نخستین‌بار در لندن به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش تجسمی آنلاین و به نقل از رویترز، تابلو نقاشی قرن هجدهمی «پسر آبی‌پوش» اثر «توماس گینزبرا» نقاش نامدار انگلیسی در هفته جاری پس از گذشت ۱۰۰ سال از اینکه از بریتانیا به ایالات متحده آمریکا منتقل شد، برای نخستین‌بار در گالری ملی لندن به نمایش گذاشته می‌شود.

این تابلو نقاشی که یک پسر کوچک را به تصویر می‌کشد، به عنوان بخشی از نمایشگاهی که از روز سه‌شنبه آغاز به کار می‌کند به نمایش گذاشته خواهد شد.

مدیر گالری ملی لندن درباره برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: «پسر آبی‌پوش را فقط یکی از مشهورترین آثار «گینزبرا» نمی‌توان در نظر گرفت بلکه به نظر من این نقاشی یکی از مشهورترین آثار هنر بریتانیا است.»

این تابلو نقاشی به مدت سه هفته در زمستان سال ۱۹۲۲ در این گالری به نمایش گذاشته شده بود. سپس این نقاشی توسط «هنری هانتینگتون» از «دوک وستمینستر» خریداری شد و با کشتی به ایالات متحده آمریکا فرستاده شد.

«پسر آبی‌پوش» پس از ۱۰۰ سال نمایش داده می‌شود

به منظور مورد توجه قرار دادن علاقه «گینزبرا» به «آنتونی ون دایک»، این تابلو نقاشی در کنار شماری از آثار «ون‌ دایک» و همچنین دو تابلو نقاشی دیگر از «گینزبرا» به نمایش گذاشته می‌شود.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir