شناسه خبر : 23950 1399/07/08 09:02:16
در راستای مقابله با کرونا انجام شد؛

ارسال بیش از ۴۰۰ اثر برای همدلی و مشارکت مردمی

روابط عمومی ستاد جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا»، از ارسال بیش از۴۰۰ عکس وپوستر برای به این رویداد هنری خبر داد و افزود: با توجه به نبود هرگونه تبلیغات رسمی و گسترده، استقبال خوبی انجام گرفته است.

روابط عمومی ستاد جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا»، با تشریح جزئیات این جشنواره، افزود: با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش شد برای تبلیغات از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود، برای همین از سایت‌های مربوط به واحدهای مختلف، فضاهای مجازی با مشارکت دانشجویان و رسانه‌های رسمی دانشگاه به‌خوبی و در حد امکان استفاده شد.

تاکنون بیش از ۲۵۰ قطعه عکس و نزدیک به ۱۵۰ پوستر به دبیرخانه جشنواره رسیده است. این آثار از تمام نقاط کشور از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب را دربرمی گیرد، حتی آثاری از برخی روستاهای کشور به دبیرخانه رسیده است.

این گزارش می افزاید: با توجه به برگزاری دهه اول محرم و وجود محدودیت‌های اجتماعی در برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع)، عکسهای خوبی با موضوع محرم و همچنین مدافعان سلامت دریافت شده است.

ستاد جشنواره ملی عکس و پوستر همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا، با یادآوری اینکه حدود سه هفتۀ دیگر تا پایان مهلت ارسال آثار باقی مانده است، ابراز امیدواری کرد تا آثار بیشتری با دیگر محورهای موضوعی جشنواره همچون روزهای قرنطینه، جلوه‌های همدلی با مردم آسیب‌دیده و ... به دبیرخانه برسد.

این جشنواره از سوی واحد تهران شمال دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری دانشگاه هنرهای ایرانی- اسلامی استاد فرشچیان و انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران برگزار می‌شود.

مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۲۵ مهر ماه است. تاریخ داوری و اعلام نتایج متعاقبا اعلام می‌شود.

در فراخوان این جشنواره آمده است: «جشنواره ملی عکس و پوستر «همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا» فرصتی برای همه شهروندان ایرانی است تا آنچه در خصوص واکنش‌های اخلاقی، همدلی و همیاری ایرانیان در مواجه با بیماری کووید ۱۹ را ثبت و ضبط کرده‌اند، با زبان هنر، مستندسازی کرده و در نمایشگاه مجازی (و در صورت امکان حقیقی) این جشنواره در معرض دید قرار دهند. متقاضیان می‌توانند آثار عکاسی و طراحی پوستر خود با موضوعات زیر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند:

۱- جلوه‌های حضور داوطلبانه و همکاری با کادر درمان و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با ویروس کرونا؛

۲- جلوه‌های همدلی با مردم آسیب‌دیده از ویروس کرونا؛

۳- مشارکت مردم در رعایت اصول بهداشتی در ارتباطات اجتماعی؛

۴- تجلیل از کادرهای درمان و صفوف مقدم؛

 ۵- مبارزه با اپیدمی کرونا؛

۶- تجلیل از شهدای سلامت؛

دریافت آثار از طریق ایمیل و شماره پیام‌رسان واتس آپ جشنواره به نشانی‌های  artfestivalcoronavirus@iau-tnb.ac.ir و ۰۹۱۲۸۴۰۶۲۷۴ امکان‌پذیر است.

کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir, All rights reserved. | Powered by www.dorweb.ir