شناسه خبر : 24368 1399/12/14 14:11:56

فروش شاهکار طراحی ون‌گوگ در کریستیز نیویورک

یکی از طراحی‌های ونسان ون‌گوگ که در آن چهره یک بانوی جوان به تصویر کشیده شده، در حراجی کریستیز نیویورک به قیمت حدود ۱۰ میلیون دلار فروخته شد.

به گزارش تجسمی آنلاین، رقم ۱۰ میلیون دلار دومین رکورد نقاش نامدار هلندی برای یک طراحی روی کاغذ است. رکورد پیشین سال ۱۹۹۷ با رقم تقریبی ۱۴ میلیون دلار در حراجی ساثبیز سال ۱۹۹۷ رقم خورده بود. طراحی موسوم به La Mousmé تابستان سال ۱۸۸۸ کشیده شده و یکی از انبوه طراحی‌های مانده ون‌گوگ است که نشان می‌دهد او علاوه بر نقاشی و کار با آبرنگ، یک طراح چیره‌دست هم بوده است.

برخی کارشناسان آثار طراحی با مداد و جوهر ون‌گوگ را هم شاهکار می‌دانند و به نظر می‌رسد رویکرد دلالان در بازار هنر به این آثار دگرگون شده است. ۱۰ میلیون دلار معمولا رقمی است که برای خریدن برخی آثار مهم نقاشان سرشناس هزینه می‌شود. طرح ون‌گوگ از یک دختر فرانسوی روی کاغذ با الهام از شیوه طراحی ژاپنی خلق شده و مربوط به اواخر عمر این استاد هلندی است.

این طراحی سال ۱۹۴۳ در دوران اوج جنگ جهانی دوم به دست یکی از موزه‌های آمستردام افتاد و در دهه ۱۹۵۰ به نوادگان صاحبان اصلی آن رسید. بعد یک دلال آثار هنری در لندن به نام تامس گیبسن مالک این طراحی ون‌گوگ شد.

کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir, All rights reserved. | Powered by www.dorweb.ir