شناسه خبر : 31852 1401/05/01 11:41:05

دلواپسی هنری امیرحسین صدیق برای محیط زیست

امیرحسین صدیق، بازیگر در نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه‌سازی و چیدمان با عنوان «موازی» از آثار هنری خود در عرصه هنرهای تجسمی رونمایی کرد.

به گزارش تجسمی آنلاین، امیرحسین صدیق یکی از هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه موازی درباره اثرش چنین توضیح داد: «اثری که در این نمایشگاه شرکت داده‌ام، یکی از آثار مجموعه «هیزم‌های نسوخته» است که در چند سال اخیر روی این مجموعه کار می‌کنم.»

او با بیان این مطلب که یکی از ویژگی‌های آثار این مجموعه احترام به طبیعت است، گفت: «متاسفانه در دهه‌های اخیر موج بدی در ایران نسبت به تخریب محیط زیست بوجود آمده و درختان بسیار زیادی در کشورمان قطع شده‌اند تا به جای آن‌ها برج‌های سر به فلک کشیده بروید.»

صدیق با اشاره به چگونگی شکل‌گیری این مجموعه گفت: «سال‌ها پیش به دلیل نبودن گازوئیل، برای تامین گرمایش خانه مجبور شدم تا یک کامیون درخت قطع شده خریداری کنم. از آن جا به یک باره این دغدغه برای من بوجود آمد که هر یک از این درختان داستانی پشت خودشان دارند و می تواند سال‌های سال داستانش را به نوعی به نمایش بگذارد. در حقیقت فکر خلق مجموعه «هیزم های نسوخته» از آن جا به ذهنم خطور کرد که ما چقدر داریم با طبیعت بد تا می‌کنیم.»

او اضافه کرد: «من با خلق این مجموعه سعی کرده‌ام، عضوی از یک درخت ماندگار شود تا داستان این درخت به نوعی ماندگار شود و با مقار سعی کرده‌ام داستان این درخت از دل یک عضو کوچک درخت بیرون بکشم و به نمایش بگذارم.»

صدیق همچنین اظهار کرد: «امیدوارم بزودی شرایط نمایش کامل مجموعه هیزم‌های نسوخته فراهم شود و این درخت‌ها فرصت این را پیدا کنند تا داستانشان در روزگاری که زمین بیش از هر دوره‌ای گرم شده و محیط زیست که یکی از عناصر اصلی آن درختان هستند در معرض نابودی هستند را بیان کنند و شرایطی به وجود آید تا نگذاریم محیط زیست نابود شود و درختان بیشتری سر بریده شوند.»

دلواپسی هنری امیرحسین صدیق برای محیط زیستاین نمایشگاه با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی، نقاش و هنرمند رسانه‌های نوین هنری روز یکشنبه، دوم مرداد ماه ۱۴۰۱ در مجموعه راگادید واقع در باشگاه انقلاب تهران افتتاح خواهد شد. در این نمایشگاه ۶۰ اثر  از ۲۲ هنرمند شامل نقاشی،مجسمه، چاپ و اینستالیشن در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مهدی اسماعیل‌زاده (هومان)، وحید امین، سعیده آرین، مینا بحرینی، رضا براتی، کامبیز برنجی، سحر خلجی، حسین خوش رفتار رودی، کیوان رحیمی نژاد، سینا سلطانیانی، صابر سلیمانی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، مهرانگیز شفیعی، امیر حسین صدیق، پرستو عزیزی، مانی کومار، معراج گل زاده، پژمان متقیان، اردشیر میرمنگره، محسن ناصری و بهداد نجفی اسدالهی هنرمندان شرکت کننده در این رویداد هستند.

به گفته بهداد نجفی، کیوریتور این نمایشگاه یکی از نقاط عطف در دوره کاری هنری هر هنرمند دستیابی به شیوه شخصی است به صورتی که بدون نیاز به مراجعه به امضای اثر بتوان به هویت هنرمند پی برد. در این رویداد هنری سعی شده آثاری از هنرمندان که با شیوه‌های شخصی به موازات یکدیگر در معرض دید علاقه مندان قرار گیرد.

نجفی در همین راستا بیان کرد: «با وجود تفاوت‌های فردی در رشته هنری، سبک و شیوه‌های شخصی هنرمندان، نمایشگاه آهنگی منسجم داشته و چیدمان آثار مسیری یکپارچه و هدفمند را در پیش روی بازدید کنندگان قرار می‌دهد.»

سعیده آرین، مدیر هنری این نمایشگاه نیز در ادامه گفت: «هنرمندان معاصر می‌کوشند از طریق خلق آثار هنری تعریفی شخصی از «اصالت» ارائه دهند. مفهوم «اصالت اثر» موجب شده هر هنرمند محتوا و ایده اصلی و فضای شخصی را دنبال کند که «شبیه هیچکس» نیست. شبیه دیگری نبودن، شبیه خود بودن پدیده‌ای است که سابق بر این موضوعیتی نداشت، ولی امروزه دغدغه هنرمند معاصر پیش و پس از خلق اثر هنری است.»

نمایشگاه موازی که توسط موسسه هنری خوانش معاصر با مشارکت موسسه فرهنگی فرادید هنر فردا برگزار می‌گردد و تا ۱۹ مرداد ماه همه روزه از ۸ صبح الی ۸ شب در مجموعه راگادید پذیرای بازدید کنندگان است.

دلواپسی هنری امیرحسین صدیق برای محیط زیست

کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir, All rights reserved. | Powered by www.dorweb.ir