سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 23653
تاریخ انتشار : 1399/04/07 22:52

فرانسه 6 نفر را در ارتباط با سرقت اثر هنری بنکسی از بتکلان بازداشت کردشش نفر در فرانسه به دلیل سرقت یکی از آثار هنری بنکسی، هنرمند خیابانی که در یادبود قربانیان حملات پاریس در سال 2015 کشیده بود بازداشت شدند.

به گزارش تجسمی آنلاین، این اثر که «دختر جوان غمگین» را نمایش می دهد بر روی در سالن کنسرت بتکلان در پاریس که در آن سال مورد حمله قرار گرفته بود، کشیده شده بود.

برخی منابع قضایی و نزدیک به پلیس به خبرگزاری فرانسه گفتند که این مظنونان هفته گذشته در فرانسه بازداشت شدند، چند روز پس از اینکه اعلام شد اثر سرقت شده در ایتالیا پیدا شده است.

بنکسی
 


این منابع تاکید کردند که دو نفر از بازداشتی‌ها به سرقت متهم شده‌اند و اتهام چهار نفر دیگر پنهان کردن سرقت است. هر شش نفر پیش از محاکمه در بازداشت باقی خواهند ماند.


در سالن بتکلان که منقش به این اثر هنری بود، ژانویه گذشته از جا کنده شد و به سرقت رفت. مهاجمان وابسته به داعش در سال ۲۰۱۵ به این مکان حمله کرده‌ بودند و ۹۰ نفر را کشتند. بسیاری از کسانی که توانستند از این کشتار جان سالم به در ببرند از دری گریختند که بعدها «بنکسی» بر روی آن اثر «دختر جوان غمگین» را کشید.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir