سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 24106
تاریخ انتشار : 1399/08/25 09:20

شاید این حکاکی اثر «میکل‌آنژ» باشدیک کارشناس معتقد است حکاکی از چهره یک مرد بر روی دیواری تاریخی واقع در ایتالیا به احتمال زیاد اثر «میکل آنژ» است.

به گزارش تجسمی آنلاین و به نقل از آرت‌نت، تصویر حکاکی شده از چهره یک مرد که بر روی دیوار ساختمان تاریخی در فلورانس قرار دارد از سوی اغلب کارشناسان به عنوان اثری از «میکل آنژ» معرفی می‌شد اما نتایج جدید این احتمال را پررنگ تر از پیش کرده است.

«آندریو مارینازو» که یک کارشناس هنری است معتقد است شباهت بسیار زیاد این حکاکی و یک طراحی از «میکل آنژ» که در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود می‌تواند مهر تاییدی بر فرضیه تعلق داشتن این حکاکی به هنرمند برجسته ایتالیایی باشد.

در طراحی که در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود نیم رخ چهره یک مرد در میان تصاویری از مریم مقدس و حضرت مسیح (ع) و چند تن دیگر قرار دارد و به همین دلیل است که نیم‌رخ تاکنون کمتر مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است.

«ماریزانو» مشغول تحقیق درباره موضوع دیگری بود که چشمش به تصویری از این طراحی که در کتابی به چاپ رسیده بود خورد و ناگهان دریافت این طراحی شباهت بسیاری به حکاکی روی دیوار دارد.

نکته دیگر آن است که احتمال بسیار کمی وجود دارد این حکاکی اثر یک وندال باشد؛ چراکه موقعیت این دیوار به صورتی است که در معرض دید نگهبانان قرار داشته است.

به علاوه به دلیل جنس دیوار، حکاکی بر روی آن کار آسانی نیست و فقط یک متخصص همچون «میکل آنژ» می‌توانسته این کار را انجام دهد.

عبارتی که در کنار نیم‌رخ طراحی شده دیده می‌شود احتمال اینکه این حکاکی کار «میکل آنژ» باشد را بیشتر کرده است. در کنار این نیم‌رخ طراحی شده نوشته شده است: «چه کسی فکرش را می‌کند که این اثر من باشد؟»

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir