سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 24131
تاریخ انتشار : 1399/09/03 14:08

نمایشگاه مجازی نگاهی تازه به عناصر و نقوش هنرهای ایرانی برگزار می شودنمایشگاه مجازی "نگاهی تازه به عناصر و نقوش هنرهای ایرانی" در اینستاگرام موزه امام علی (ع) برپاست.

به گزارش تجسمی آنلاین، نمایشگاه مجازی "نگاهی تازه به عناصر و نقوش هنرهای ایرانی" با نمایش 30 اثر از آثار موجود در گنجینه موزه با تاکید بر طرح و نقش‌های ایرانی اسلامی 1 تا 30 آذر هر شب یک اثر در صفحه اینستاگرام موزه به نمایش درمی‌آید.

این نمایشگاه مجازی با نمایش آثاری از هنرمندانی چون پرویز کلانتری، محمدعلی ترقی جاه، فرح اصولی، آیدین آغداشلو، ناصر آراسته، حسین محجوبی، علی‌اکبر صادقی، علی شیرازی، قدرت الله عاقلی و... در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هنرمند ایرانی با بهره گرفتن از بستر حکمت و عرفان اسلامی در فضایی نمادین به آفرینش می‌پردازد، گاهی به شیوه کاملا مجرد و انتزاعی، گاهی الهام گرفته از واقعیت ملموس و گاهی نیز با اغراق در ویژگی‌های واقعی نقوش خاصی را با عملکردهای متفاوت نقش می‌کند.

آثاری که از گنجینه موزه انتخاب شده نمونه‌های بارزی از نقاشی‌هایی است که در یک سده‌ اخیر از نقوش و نمادهای ایرانی به شکل‌های مختلف و در سبک‌های متفاوت بهره گرفته که با وجود اختلاف شیوه، دارای اشتراک‌های فراوانی در محتوا هستند.

علاقه‌مندان جهت بازدید نمایشگاه می‌توانند به صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به آدرس iaram_art مراجعه نمایند.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

گالری نیان

گالری اینفو

هنرمندان
کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir