سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 27481
تاریخ انتشار : 1400/08/25 13:54

100 هزار دلار برای یک کپی معروف در حراج کریستیزچندی پیش نیز یکی دیگر از کپی‌های مشهور تابلو نقاشی «مونالیزا» در یک حراجی چندین برابر ارزش تخمینی به فروش رسید.

به گزارش تجسمی آنلاین،حراجی کریستیز از مزایده یکی از کپی‌های قرن نوزدهمی تابلو مشهور «مونالیزا» که سال‌ها در یکی از قلعه‌های تاریخی «تولوز»  در فرانسه نگهداری شده‌ است خبر داد.

تابلو نقاشی اصلی «مونالیزا» که توسط «لئوناردو داوینچی» نقاش چیره‌دست تاریخ خلق شده است اکنون در مجموعه موزه لوور فرانسه قرار دارد و از جاذبه‌های مهم این موزه به شمار می‌رود.

کپی‌های مختلفی از این تابلو مشهور خلق شده‌اند و این بار کپی که از سال ۱۸۴۵ در قلعه «Isle de Noé» نگهداری شده است توسط کریستیز در بیست و سوم نوامبر(۲ آذر) به مزایده گذاشته خواهد شد. این نخستین‌باری است که این تابلو نقاشی در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود. ارزش تقریبی این اثر حدود ۶۰ هزار الی ۱۰۰هزار یورو برآرود شده است.

چندی پیش نیز یکی دیگر از کپی‌های مشهور تابلو نقاشی «مونالیزا» در یک حراجی چندین برابر ارزش تخمینی به فروش رسید. این نقاشی کپی که بیشتر به نام «ریموند هکینگ» یک فروشنده آثار تاریخی در فرانسه شناخته می‌شود،‌ در یک حراجی به بیش از ۱۰ برابر ارزش تخمین زده‌شده ـ یعنی به قیمت ۳.۴ میلیون دلار ـ فروخته شد.
منبع: ایسن

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

گالری نیان

گالری اینفو

هنرمندان
کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir