سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 28484
تاریخ انتشار : 1400/08/30 11:04

ژکوندهای هنرمند ایتالیایی برای دیوارهای یک گالرینمایشگاه هنرمند ایتالیایی جانی فورنارِزیو با عنوان «ژکوند» در گالری ویستا به تماشا است. این هنرمند به همین مناسبت در تهران حاضر شده است.

به گزارش تجسمی آنلاین، به نقل از پریسا پهلوان، مدیر گالری ویستا دعوت از این هنرمند ایتالیایی در ادامه همکاری‌های فرهنگی هنری بین المللی این گالری است.

این رویداد با مشارکت انستیتوی تخصصی هنرهای معاصر خاورمیانه و اروپا SAFPEM است. بخش نخست این تبادل هنری به موازات رویداد سالانه Artissima و تحت عنوان فراخوان رزیدنسی و نمایشگاه «مایکرو ـ مکرو» با ارائه آثار ۷۰ هنرمند ایرانی ۲۶ اکتبر تا ۷ نوامبر ۲۰۲۱ در شهر تورین ایتالیا در گالری فورنارزیو برگزار شده بود.

بهنام کامرانی، هنرمند تصویری و استاد دانشگاه درباره این نمایشگاه نوشته است: نمایشگاه ژکوند، شامل مجموعه‌ی از آثار هنرمند و چاپگر شناخته‌شده‌ی ایتالیایی جانی فورنارِزیو است. او در جریان هنر مدرن ایتالیا به ویژه در زمینه‌ی جریان پاپ‌آرت، تولیدات هنری بسیاری داشته و منتقدان مهمی نیز از جمله فُرتوناتو دَمیکو در مورد او و فعالیت‌هایش به نقد و بررسی پرداخته‌اند.

فورنارزیو در این سال‌ها گالری، کارگاه چاپ دستی و انتشارات خود را تاسیس کرده و بسیاری از هنرمندان کشورش را مورد حمایت خود قرار داده است که در این میان نام هنرمندان مطرحی همچون الیگیِرو بوئِتی، فرانکو موناری، امیلیو وِدووا، اَلدو موندینو، آنتونیو پِدرِتی (از هنرمندان بینال ونیز) و دَنیِلِه فیسورِه دیده می‌شود.

نمایشگاه حاضر متشکل از مجموعه‌ی ژکوندها و ویتروویو (طراحی انسان و نسبت های طلائیش از شناخته‌شده‌ترین هنرمند ایتالیایی لئوناردو داوینچی) است که به روش‌های متنوعی توسط این هنرمند تولید شده است. این آثار اقتباسی در عین حال که به تاریخ هنر ایتالیا اشاره می‌کند، به برداشت‌های مختلف هنرمند نیز تاکید می‌کند.

ژکوند هنرمند ایتالیایی تا هشتم آذرماه ۱۴۰۰ در گالری ویستا به تماشا خواهد بود.

کلید واژگان
نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

گالری نیان

گالری اینفو

هنرمندان
کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir