سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 28485
تاریخ انتشار : 1400/08/30 11:39

نمایش آثار آبرنگ علی اکبر صنعتی پس از سال‌هامجموعه‌ای از آثار آبرنگ علی‌اکبر صنعتی، نقاش و مجسمه‌ساز در گالری آرتیبیشن روی دیوار می‌رود

به گزارش تجسمی آنلاین ، نمایشگاهی از آثار آب‌رنگ علی‌اکبر صنعتی، نقاش و مجسمه‌ساز سرشناس ایرانی اهل کرمان و از مشهورترین هنرمندان مکتب کمال‌الملک در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود.

علی‌اکبر صنعتی متولد سال ۱۲۹۵ در کرمان است. پدرش را در کودکی از دست داد و مادرش به علت مشکلات مالی او را به پرورشگاه صنعتی کرمان سپرد. بعد از بروز استعداد و هنر این هنرمند در کودکی، مرحوم حاج علی‌اکبر صنعتی، مدیر پرورشگاه او را به مدرسه‌ صنایع مستظرفه فرستاد و او نزد ابوالحسن صدیقی و علی‌محمد حیدریان نقاشی و مجسمه‌سازی آموخت. صنعتی تنها هنرمند منتسب به مکتب کمال‌الملک است که موزه‌ای به نامش ایجاد شده است.

تکنیک علی اکبر صنعتی به قدری بالا بود که با آبرنگ بسیار خیس هم کار می‌کرد. زبردستی این هنرمند به پرتره‌های آبرنگ‌اش روح بخشیده و از این رو آثار آبرنگ او از جهت ظرأفت و دقت منحصر به فرد بوده و برای مخاطب شگفت‌انگیز است. برگزاری نمایشگاهی از مجموعه آبرنگ این هنرمند به منظور ارج نهادن به هنر این استاد شکل گرفته و از جهت حفظ و یادآوری هنر او در حافظه جمعی نسل‌های مختلف اهمیت دارد.

در استیتمنت نمایشگاه آمده است: «آدم‌های او در اجتماعی از مجسمه‌ها با آدم‌های او در میان صحنه آبرنگ از یک خانواده و اجتماع هستند. او با این تکنیک تصویر‌هایی پدید می‌آورد که نمایان شدن فیگور در میان کاغذ مثل جادوست».

نمایشگاه آثار آبرنگ علی‌اکبر صنعتی از روز جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ تا روز یک‌شنبه ۱۴ آذر ماه در گالری آرتیبیشن برپا خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ (روز‌های تعطیل از ۱۶ تا ۲۰) به گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به اتوبان همت، خیابان گل‌نبی، میدان احمدی روشن، خیابان ساسانی‌پور، کوچه‌ی قندی، شماره ۶ مراجعه کنند.

همچنین نمایشگاه برای افرادی که در قرنطینه به سر می‌برند، به صورت آنلاین و همزمان با آغاز نمایشگاه در سایت آرتیبیشن (www. artibition. net) دایر خواهد شد.  

 

کلید واژگان
نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

گالری نیان

گالری اینفو

هنرمندان
کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir