سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 31691
تاریخ انتشار : 1400/12/15 14:04

آثارِ بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون داوری شدمحصولات رسیده به بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داوری شد.

به گزارش تجسمی آنلاین از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیأت داوران این جشنواره متشکل از محمدعلی رئیس‌دانا، رضا پورحسین، عادل مقصودپور، فوائد نجم‌الدین، احسان عسگری و منصور علاف‌چیان، ۲۳۲ محصول رسیده به مرحله داوری نهایی را مورد ارزیابی و بررسی قرار دادند.

دبیر هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی گفت: پس از اعلام فراخوان بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی تعداد ۵۷۶ محصولی که در سایت جشنواره بارگذاری شده بود بعد از غربالگری اولیه به ۲۳۲ مورد منتخب رسید. داوران بخش رقابتی روز چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ این محصولات را برای انتخاب و تقدیر در ۱۳ بخش داوری کردند.

آیدین مهدی‌زاده‌تهرانی افزود: اسباب‌بازی‌های ایرانی در بخش‌های بهترین بسته‌بندی، بهترین تصویرسازی و گرافیک، برترین کیفیت تولید (در شش بخش اسباب‌بازی‌های فلزی، پلاستیکی و پلیمری، چوبی، کاغذی و مقوایی، پارچه‌ی و ترکیبی) و برترین اسباب‌بازی‌های سازنده ایرانی در پنج دسته فکری، حسی و حرکتی، مهارتی و آموزشی، شبیه‌سازی دنیای واقعی، سازه‌ها و جورچین‌ها از سوی داوران بررسی شد.

دبیر هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در مورد تفاوت‌های این بخش نسبت به سال گذشته گفت: امسال شاهد کیفیت بسیار بالای محصولات در بخش‌های مختلف رقابتی هستیم و همین مسأله داوری را برای هیأت داوران هفتمین دوره جشنواره دشوار کرده است. لازم به ذکر است که فقط محصولات تولید شده مورد قدردانی قرار خواهد گرفت و کیفیت و تنوع تولید در اولویت این بخش است.

آثارِ بخش رقابتی هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون داوری شد

مهدی‌زاده‌تهرانی در ادامه با اشاره به تنوع و کیفیت محصولات رسیده به دبیرخانه جشنواره افزود: محصولات منتخبی که در بخش نهایی داوری وجود دارند، دارای کیفیتی در سطح بازارهای جهانی هستند و حتی تولیدکنندگان، استانداردهای ملی و جهانی را نیز اخذ کرده‌اند. همچنین محصولات شرکت‌های منتخب علاوه بر کیفیت قابل توجه به تنوع قابل قبولی نیز رسیده‌اند که این خود نویدی بر ظرفیت صادرات این محصولات به کشورهای منطقه و بازارهای جهانی است.

وی عنوان کرد: حامیان هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی، ستاد گسترش فناوری‌ها و علوم شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای حمایت از طراحان و تولیدکنندگان، جایزه ویژه ستاد علوم شناختی و جایزه ویژه سازمان حمل و نقل ترافیک را به محصولاتی که با معیارهای ترویجی این سازمان‌ها هم راستا باشد اعطا خواهند کرد.

دبیر جشنواره ملی اسباب‌بازی خاطرنشان کرد: برگزیدگان صنعت اسباب‌بازی ایران در هفتمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ معرفی و در بخش‌های مختلف قدردانی خواهند شد.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir