سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 37962
تاریخ انتشار : 1401/08/30 08:12

نامداران جهان هم نتوانستند حراجی «کریستیز» را نجات دهندجدیدترین حراجی آثار هنری قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز با حضور نقاشی های هنرمندان نامدار جهان، به فروش آثاری به قیمت صدها میلیون دلار منجر شد. با این همه با توجه به قیمت‌های تخمینی، به نظر می‌رسد انتظارها از فروش آثار هنری برآورده نشده است.

به گزارش تجسمی آنلاین و به نقل از آرت‌نیوز، حراجی کریستیز در نیویورک اخیرا میزبان آثار برخی از محبوب ترین هنرمندان قرن بیستم و بیست و یکم جهان بود و نتیجه آن، فروش آثار هنری به ارزش کلی ۴۲۱.۹ میلیون دلار بود.

در حراجی روز پنجشنبه کریستیز خریداران هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی برای خرید تابلوهای نقاشی ارائه شده با یکدیگر رقابت می‌کردند. در این حراجی تابلو نقاشی «بئاتریس هستینگز»(۱۹۱۵) اثر «آمادئو مودیلیانی» که با قیمت تخمینی ۱۲ الی ۱۸ میلیون دلار به حراج گذاشته شده بود به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد.

البته در این حراجی، فروش برخی از آثار هنری طبق پیش‌بینی‌ها پیش نرفت. برای مثال تابلو نقاشی «بوفالو بیل»‌ اثر «پابلو پیکاسو»‌ مورد توجه تعداد کمی از خریداران قرار گرفت و در نهایت به قیمت ۱۲.۴ میلیون دلار فروخته شد.

تابلو نقاشی «بدون عنوان شماره ۳»‌ اثر «ویلم دکونینگ» نقاش مطرح جنبش اکسپرسیونیسم انتزاعی نیز شرایط به مراتب نامیدکننده‌تری را تجربه کرد و فروخته نشد.  

اما تابلو نقاشی «شوگر ری رابینسون» اثر «ژان میشل باسکیا»‌ که قرار بود ستاره بخش آثار هنری قرن بیست و یکم باشد نیز فروش موفقیت‌آمیزی نداشت؛ چراکه کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند این نقاشی حدود ۳۵ میلیون دلار فروخته شود، اما در نهایت به قیمت ۳۲.۴ میلیون دلار فروخته شد.

مجسمه قطار «جیم بیم _ قطار جی. بی. ترنر»‌ اثر «جف کونز» به قیمت ۱۶.۹۹ میلیون دلار فروخته شد.

«بئاتریس-هستینگز»(۱۹۱۵)-اثر-«آمادئو-مودیلیانی»

«بئاتریس هستینگز»(۱۹۱۵) اثر «آمادئو مودیلیانی»


«بدون-عنوان-شماره-۳»‌-اثر-«ویلم-دکونینگ»

«بدون عنوان شماره ۳»‌ اثر «ویلم دکونینگ»


«شوگر-ری-رابینسون»-اثر-«ژان-میشل-باسکیا»‌

«شوگر ری رابینسون» اثر «ژان میشل باسکیا»‌


«جیم-بیم-_-قطار-جی-بی-ترنر»‌-اثر-«جف-کونز»

«جیم بیم _ قطار جی. بی. ترنر»‌ اثر «جف کونز»


نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir