سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 44638
تاریخ انتشار : 1403/02/25 14:11

آغاز طوفانی حراج ساتبیزاثری از سای تومبلی(Cy Twombly) نقاش و مجسمه‌ساز آمریکایی در نخستین ساعات شروع حراج ساتبیز به مبلغ 7.5 میلیون دلار فروش رفت و تنور این حراج را گرم کرد.

به گزارش تجسمی آنلاین، همچنین اثری از "ژان میشل باسکیا" در این حراج ۱۹.۴میلیون دلار به فروش رفت.


«بدون عنوان»(۱۹۸۲) اثر «ژان میشل باسکیا»

اثر هنرمند دیگری به نام لوکی بوولز نیز به قیمت ۱.۸ میلیون دلار فروش رفت .

گران‌ترین اثر هنری که در هفته پیش‌رو به حراج گذاشته خواهد شد در حراجی «فیلیپس»‌ ارائه می‌شود، چراکه پیش‌بینی می‌شود یک اثر هنری از «ژن میشل باسکیا» در حراجی تا ۶۰ میلیون دلار به فروش برسد.

در ادامه به برخی از قابل‌توجه‌ترین آثار که به زودی به مزایده گذاشته می‌شوند، خواهیم پرداخت.


«رویداد»‌ اثر «برایس ماردن»

یک تابلو نقاشی به نام «تصویر شماره ۶»(۲۰۰۵) اثر «کری جیمز مارشال» در حراجی «ساتبیز» درحالی به مزایده گذاشته شد که برآورد شده بود به قیمت ۷ الی ۱۰ میلیون دلار فروخته شود که در نهایت به قیمت ۷.۸ میلیون دلار چکش خورد.

«مارشال» یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان سیاه‌پوست معاصر است که گران‌ترین اثر آن در سال ۲۰۱۸ به دنبال برگزاری یک نمایشگاه انفرادی در موزه هنر متروپولیتن، در یک حراجی به قیمت ۲۱ میلیون دلار فروخته شده است. دومین اثر گران این هنرمند اما یکی از نقاشی‌های مجموعه «تصاویر» بود که در نهایت به قیمت ۱۸.۵ میلیون دلار فروخته شد.

«مارشال» روند خلق مجموعه نقاشی‌های «تصاویر» را از سال ۲۰۰۳ آغاز کرد.


 «پشته‌های علف خشک در ژیورنی» (۱۸۹۳) اثر «کلود مونه»

همچنین یک نقاشی از «فرانسیس بیکن» با عنوان «خم شدن جورج دایر»‌(۱۹۶۶) با قیمت تخمینی ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلار در حراج آثار هنر معاصر «ساتبیز» به مزایده گذاشته شد و در نهایت به قیمت ۲۷.۷ میلیون دلار به فروش رسید.


علاوه بر این، در حراج هنر مدرن و معاصر «فیلیپس» یک تابلو نقاشی «بدون عنوان»(۱۹۸۲) اثر «ژان میشل باسکیا» با قیمت تخمینی ۴۰ الی ۶۰ میلیون دلار ارائه شد و به یک خریدار از پشت تلفن به قیمت ۴۶.۵ میلیون دلار فروخته شد.

نکته قابل توجه درباره حراج هنر قرن بیست و یکم «کریستیز» حذف، اثر هنری از «برایس ماردن»، نقاش آمریکایی که سال گذشته در سن ۸۴سالگی درگذشت و بود که قرار بود به قیمتی بین ۳۰ الی ۵۰ میلیون دلار به مزایده گذاشته شود.


«گوشه‌ای از باغ با پروانه‌ها(۱۸۸۷) اثر «وینسنت ون‌گوگ»‌

این نقاشی بزرگ که «رویداد»‌ نام دارد،‌ در فاصله ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ توسط «ماردن»‌ خلق شد و اگر این اثر به پایین‌ترین قیمت برآوردشده هم فروخته می‌شد،‌ رکورد فروش آثار این هنرمند جا به جا می‌شد.

پس از اینکه «ماردن»‌ نقاشی «رویداد»‌ را در سال ۲۰۰۷ خلق کرد یک مجموعه‌دار خصوصی آن را خرید و هرگز آن را به هیچ نمایشگاهی امانت نداد و به همین دلیل این اثر هنری برای عموم مردم به نمایش گذاشته نشد.

اما در حراج پانزدهم مه هنر مدرن «ساتبیز» یکی از تابلوهای نقاشی با موضوع پشته‌های علف خشک اثر «کلود مونه»‌،‌ نقاش نامدار فرانسوی درحالی به مزایده گذاشته خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود ده‌ها میلیون دلار چکش بخورد.

«پشته‌های علف خشک در ژیورنی» (۱۸۹۳)، یک نقاشی از مجموعه نقاشی‌های پشته‌های علف خشک، یکی از مشهورترین مجموعه‌های این هنرمند است و پیش‌بینی می‌شود که به قیمتی بیش از ۳۰ میلیون دلار به فروش برسد.

حراجی «ساتبیز» با فروش تابلو نقاشی «پشته علف خشک»(۱۸۹۰) در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱۱۰.۷ دلار به رکورد فروش آثار «مونه» دست یافت. با فروش آن نقاشی رکورد جدیدی برای «مونه» و فروش یک اثر هنری امپرسیونیست در حراجی به ثبت رسید.


«کریستیز» در حراج روز شانزدهم مه هنر قرن بیستم، میزبان نقاشی «گوشه‌ای از باغ با پروانه‌ها(۱۸۸۷) اثر «وینسنت ون‌گوگ»‌ است که قیمت ۲۸ الی ۳۵ میلیون دلار برای آن برآورد شده است.

سوال اینجاست که که آیا این نقاشی «ون‌گوگ» در هفته جاری خوش‌شانس خواهد بود؟ چراکه این نقاشی ۶ سال پیش، زمانی که «کریستیز» با قیمت تقریبی ۴۰ میلیون دلار ارائه کرد، در فروخته‌شدن ناکام ماند. اینبار این نقاشی درحالی در حراجی ارائه خواهد شد که کف قیمت آن ۱۲ میلیون دلار کمتر از ۶ سال قبل تعیین شده است، تا این اثر هنری خانه جدیدی پیدا کند.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما

گالری نیان

گالری اینفو

هنرمندان

کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir