سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 47745
تاریخ انتشار : 1403/04/18 12:02

نقاشِ پیشکسوت اصفهانی درگذشتاستاد پرویز آقارخ، هنرمند نقاش اصفهانی و یکی از مؤثرترین افراد در ارتقا هنر آکادمیک اصفهان درگذشت.

به گزارش تجسمی آنلاین، عباس عقیلی، پیشکسوت هنرهای تجسمی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: مرحوم آقارخ شخصیت صادق و خوبی داشت و انسانی بسیار محترم و کار او نیز صحیح و بی‌عیب بود. او در تکنیک رنگ و روغن و به‌ویژه نقاشی پرتره و صورت سازی، جزو معدود هنرمندانِ اصفهان بود. از برادر ایشان شنیدم که در دفتر خود فوت کرده است.

در ادامه علیرضا شهریاری، هنرمند پیشکسوت گرافیک نیز اظهار کرد: پرویز آقارخ از پیشکسوتان نقاشی، به‌ویژه نقاشی رئال و هایپررئال بود. او دوره‌های نقاشی نگارگری، نقاشی سنتی و کلاسیک را نیز طی کرد و در آموزشگاه خود واقع در مرکز تجاری چهارباغ، هنرجویان بسیاری را پرورش داده است. او نمایشگاه‌های گوناگون فردی و گروهی در داخل و خارج داشته و تقدیرنامه‌ها و جوایز متعددی را نیز دریافت کرده است. مرحوم آقارخ، یک هنرمند واقعی بود که سرش در کار خودش بود و به تعلیم و تعلم هنرجوهایش می‌پرداخت. او به دنبال خلق آثار بدیهی بود و هیچ‌گاه به دنبال سنت‌گرایی نبود و همیشه دلش می‌خواست کاری فراتر از هنر قبلی را انجام دهد.

پرویز آقارخ، هنرمند پیشکسوت نقاشی در سال ۱۳۴۲ در اصفهان متولد شد. او مدرک دیپلم خود را از هنرستان هنرهای زیبا اصفهان اخذ کرد و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی انیمیشن از ایتالیا است.

مراسم خاکسپاری مرحوم پرویز آقارخ، فردا سه شنبه ۱۹ تیرماه در قطعه نام آوران باغ رضوان اصفهان برگزار می‌شود. ایسنا

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir