سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 25398
تاریخ انتشار : 1400/01/17 15:19

نقاشی ناشناخته‌ای که میلیون دلاری از آب درآمدتابلو نقاشی که چندی پیش به قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی در یک حراجی فروخته شده بود اکنون به عنوان اثر ارزشمند یک نقاش چیره دست شناسایی شده است.

به گزارش تجسمی آنلاین، یک تابلو نقاشی ناشناخته از«توماس گینزبرو» نقاشی چیره دست انگلیسی که در آن یک موسیقیدان نه چندان شناخته شده به تصویر کشیده شده است، سال گذشته در فرانسه پیدا شد.

اما این تابلو نقاشی که در آن یک مرد با طوماری از نت‌های موسیقی در دستش به تصویر کشیده شده است در ماه دسامبر در یک حراجی فرانسوی به قیمت ۲۵۰۰ پوند فروخته شد.

حالا «هیو بلزی» یکی از کارشناسان مشهور آثار «گینزبرو» اعلام کرده است که این نقاشی ۲۵۰۰ پوندی در حقیقت به «گینزبرو» تعلق دارد و لایه‌های غبار و شرایط نگهداری ضعیف از این نقاشی پیش از این سبب شده بود ویژگی‌های آثار این هنرمند در این تابلو نقاشی قابل تشخیص نباشد.

ابعاد این تابلو نقاشی که با عنوان «مکتب انگلیسی» فروخته شده است، ۷۶.۲ در ۶۳.۵ سانتی‌متر است و گمان می‌رود به سال ۱۷۶۸ تعلق داشته باشد.

«گینزبرو» که در سال ۱۷۲۷ میلادی متولد شد، یکی از مهم‌ترین هنرمندان انگلیسی دوره خود به شمار می‌رفت و تابلوهای نقاشی این نقاش که در ابعاد مشابه به این اثر ۲۵۰۰ پوندی خلق شده‌اند پیش از این در حراجی ها به ارزش بیش از یک میلیون دلار فروخته شده‌اند.

«بلزی» معتقد است «آنتونین کمل» موسیقیدان اهل چک که از سال ۱۷۶۵ تا ۱۷۸۴ در بریتانیا فعالیت داشته است سوژه این پرتره است. او یک موسیقدان مشهور در دوران خود محسوب می‌شد اما تاثیر او بر موسیقی در طول تاریخ تا حدود زیادی از یاد رفت.

منبع: آرت‌نیوز

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما


کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir