سرویس‌های خبری
شناسه خبر : 25435
تاریخ انتشار : 1400/04/29 16:41

علی قائمی، هنرمند نقاش درگذشت



علی قائمی، هنرمند نقاش و عضو سابق هیئت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران بر اثر سکته قلبی در 51 سالگی درگذشت.

به گزارش تجسمی آنلاین،  قائمی متولد ۱۳۴۹ تهران و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنر معماری دانشگاه آزاد تهران بود. او سابقه عضویت در هیئت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران و تدریس در دانشگاه‌های هنری را داشت. وی دوشنبه شب  ۲۸ تیرماه بر اثر سکته قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت.

قائمی در سال‌های فعالیت هنری خود بیشتر به نقاشی شهری پرداخت و از دوران دانشجویی تلاش کرد موضوعی را که آن زمان کمتر کسی به سراغش می‌رفت بسط دهد. او با دیدن تخریب خانه‌های قدیمی و تغییر فضای صمیمی محله‌های شهر، به سمت نقاشی از ساختمان‌ها و بناهای شهری رفت و کم‌کم به عنوان نقاش شهری شناخته شد.

علی قائمی و همسرش شیرین قندچی از سال ۷۸ کار حرفه ای خود را آغاز کردند این زوج هنرمند که نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری در تهران و خارج از کشور برگزار کرده اند پس از ۴ سال اقامت د رجزیره کیش اولین نمایشگاه خود با موضوع طبیعت جزیره کیش را به نمایش گذاشته اند.

آخرین نمایشگاه این هنرمند بهمن‌ماه ۱۳۹۹ در گالری ایوان برگزار شد. در آثار اخیر او فضای دریا و بندر به چشم می‌خورد و بیشترین توجه قائمی در این مجموعه نشان دادن شناوری اجسام سنگین بر روی آب بود.

نظرات
شما اولین نظر دهنده باشید.

نظر شما






کلیه حقوق این سایت برای تجسمی آنلاین محفوظ است
با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 85173
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2019 www.‎TajasomiOnline.ir‎, All rights reserved.
Powered by www.dorweb.ir